Jaki smartwatch wybrać? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę!

Popularność zegarków sportowych cały czas rośnie. Kiedyś korzystali z nich przede wszystkim sportowcy, dziś spotykamy je na nadgarstkach także tych, którzy nie mają zbyt wiele do czynienia ze sportem.

W ostatnim artykule prezentowaliśmy przegląd smartwatchy na każdą kieszeń. Dziś podpowiemy, czym się kierować przy wyborze idealnego modelu.

I. system operacyjny smartwatcha:

Aby korzystać ze sportowego zegarka efektywniej, warto zadbać o to, aby jego system operacyjny był kompatybilny z systemem naszego smartfona.

Dzięki temu smartwatch będzie miał dostęp np. do przychodzących powiadomień lub będzie nas informował o tym, że ktoś próbuje się właśnie dodzwonić. Za pomocą niektórych smartwatchy możliwe jest sterowanie odtwarzaczem muzyki.

Ale to nie wszystko. Udogodnienia związane z połączeniem smartfona ze smartwatchem działają także w drugą stronę. Dzięki kompatybilności, możemy mieć dostęp do wszelkiego rodzaju pomiarów, począwszy od pokonanego dystansu, po średnie tętno czy ilość spalonych kalorii.

Zasadniczym plusem posiadania tego typu danych w smartfonie jest łatwość uporządkowania zebranych informacji. Dzięki temu możesz dokładniej monitorować swoje ciało i szybciej reagować na jego potrzeby.

II. tryby treningowe:

Jest to bardzo ważna funkcja, zwłaszcza dla osób, które korzystają ze smartwatcha w celu monitorowania swoich postępów treningowych.

Dzięki ustawieniu konkretnego rodzaju aktywności fizycznej, pomiar tętna, a zwłaszcza spalonych kalorii będzie dokładniejszy. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że ilość spalonych kalorii w ciągu dnia, to jedynie wartość szacowana. Dlatego jeżeli zależy nam na wytworzeniu deficytu kalorycznego, wybór zegarka z określonym trybem treningowym jest jak najbardziej wskazany.

Innym ułatwieniem związanym z trybami treningowymi jest sugerowany czas wykonywania ćwiczeń – w końcu inaczej ćwiczymy siłowo, inaczej tlenowo. Niektóre modele zegarków mogą nawet zasugerować nam konkretny rodzaj treningu albo zasugerują odpoczynek, w zależności od naszego samopoczucia.

III. bateria:

Ostatnią, lecz równie ważną kwestią jest wytrzymałość Twojego zegarka. Aby praca ze smartwatchem była efektywna, warto, żeby jak najdłużej znajdował się on na Twoim nadgarstku.

Na rynku dostępne są modele, które potrafią działać bez przerwy nawet 20 dni. W stanie czuwania ten czas wydłuża się. Niestety większość modeli wytrzymuje około 2-3 dni. Na ten moment w smartwatchach montowane są baterie o pojemności od 300 do 500 mAh. 

O zużyciu baterii w największej mierze decyduje ekran smartwatcha. Dlatego jeżeli zależy Ci na naprawdę wytrzymałym sprzęcie, wybierz ten z najmniej wymagającym wyświetlaczem.

Co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze smartwatcha? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *