Loading...
  • Szybka Dostawa
  • Promocyjne Ceny
  • 100% Oryginalne Zegarki
+48 (22) 350 75 30 PN – PT 9.00-17.00
Jak dbać o zegarek?

Każdy, nawet najbardziej solidnie wykonany zegarek ma swoje granice wytrzymałości. Musimy wiedzieć, że w istocie jest to precyzyjna maszynka do mierzenia czasu a co za tym idzie jej działanie może być zakłócane przez wiele czynników.

Zacznijmy od bransolety, której musimy zapewnić odpowiednią pielęgnacje, aby cieszyć się by cieszyć się jak najdłużej takimi efektami jak błyszcząca powierzchnia czy brak zarysowań. W tym wypadku nie jest to nic wielce skomplikowanego. Do prawidłowego umycia naszej bransolety często wystarczy tylko woda i mydło. Nie musimy martwić się o mechanizm wewnętrzny zegarka z racji, że większość modeli na dzisiejszym rynku jest w pełni wodoszczelna. Do czyszczenia możemy używać np. szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Po wyczyszczeniu bransolety należy pamiętać o dokładnym wytarciu jej do sucha tak, aby nie zostawić smug i innych podejrzanych refleksów na jej powierzchni. Jeżeli posiadasz zegarek na skórzanym pasku to podstawą dbania o niego jest nie dopuszczanie do zbytniego zawilgocenia. Oczywiście na rynku istnieje wiele środków do impregnacji skóry i możemy przy jej pomocy wzmocnić strukturę skóry. Jednak dbałość o to by pasek nie był zawilgocony i przepocony w zupełności wystarczy, aby zachować jego prawidłowe cechy. Bardzo ważne jest również pilnowanie, aby czy to skórzany pasek, czy to bransoleta nie były narażone na zbyt długie oddziaływanie promieni słonecznych. Mogą one powodować odbarwienia i matowienie powłoki. Starajmy się nie zostawiać naszych czasomierzy na nasłonecznionych miejscach.

Kolejnym aspektem, na, który musimy uważać posiadając zegarek jest oddziaływanie magnetyczne. Bez różnicy czy posiadamy zegarek z mechanizmem kwarcowym czy też analogowym jest ono groźne. Jak wiadomo chwilowe oddziaływanie magnetyczne nie jest niczym groźnym, jednak musimy uważać, aby nie zostawiać swojego czasomierza na długi czas przy wszelakich urządzeniach wytwarzających pole magnetyczne. Zagrożeń jest wiele np. głośniki, telewizor, lodówka czy urządzenia kuchenne takie jak mikser, czy mikrofalówka. Zegarek narażony na długie działanie magnetyczne może przestać działać lub być nie precyzyjny.

Musimy mieć także na względzie, ze nawet, jeśli nasz zegarek przez producenta opisywany jest, jako niezniszczalny i odporny na wszelkie uszkodzenia, to praca na budowie z nim na ręku jest raczej głupim pomysłem. W prawdzie istnieją modele, które są bardziej odporne na np. wstrząsy, ale i tu zalecamy ostrożność. Uszkodzenie szkiełka czy zarysowanie bransolety nie jest niczym trudnym, szczególnie, jeśli nasza praca odbywa się w ciężkich warunkach. W takim wypadku lepiej zdjąć nasz ulubiony zegarek i założyć go po pracy.

Skupmy się teraz na zasilaniu zegarka. Jeśli nasz model zasilany jest baterią nie powinniśmy doprowadzić do zbytniego jej zużycia. Profilaktyczna wymiana, co jakiś czas sprawi, że zminimalizujemy możliwość wylania się z niej płynu zawierającego metale ciężkie. Płyn ten jest niebezpieczny zarówno dla samego właściciela jak i dla mechanizmu zegarka, który może zepsuć.

Reasumując zegarek to przyrząd, o który musimy dbać jednak w większości jest to bardziej profilaktyka niż poważna konserwacja. Raczej nie polecamy samemu „dłubać” w mechanizmie, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy i bez precyzji możemy łatwo zniszczyć cały zegarek tak, aby nie było możliwe jego odratowanie nawet przez specjalistę. 

 

Jak dbać o zegarek?

© Copyright topowezegarki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
lista banki
Kontakt ze sklepem