Loading...
  • Szybka Dostawa
  • Promocyjne Ceny
  • 100% Oryginalne Zegarki
+48 (22) 350 75 30 PN – PT 9.00-17.00
Odpowiednie dobranie eleganckiego zegarka – podstawy

W dzisiejszym artykule skupimy się na podstawowych aspektach, na których powinniśmy skupić się szukając swojego wymarzonego eleganckiego zegarka. Podstawowe zagadnienie to rozmiar, kolor, tarcza, pasek i bransoleta. Odpuścimy sobie mechanizm, który dla większości jest jednak sprawą drugorzędną.

Rozmiar to niewątpliwie coś, z czym wiele osób ma problem. Bardzo często spotykamy się, że ktoś mający szczupłą posturę i cienkie kości nadgarstka nosi zegarek praktycznie dwa razy większy niż powinien. Ogólna zasada jest taka, że zegarek nie powinien być większy od naszego nadgarstka. Jeżeli przekroczymy tą wielkość o 1 cm to nic wielkiego się nie stanie. Jeżeli jednak przesadzimy zbyt mocno, to zegarek może prezentować się karykaturalnie. Dawne standardy mówiły, że zegarek powinien mieścić się między 30 a 35 mm, jednak dziś można uznać, że jest to rozmiar tarczy dedykowany raczej dla kobiet. Musisz sobie też zdać sprawę z faktu, iż zegarek przeznaczony do noszenia go wraz z koszulą powinien ładnie chować się pod mankiet a decydując się na dużą tarczę będziesz miał problem ze zmieszczeniem go w tym ciasnym miejscu.

Kolor jest kolejnym aspektem, nad którym musisz się zastanowić. Jeżeli chodzi o eleganckie połączenia to niewątpliwym klasykiem jest połączenie srebrnej koperty, białej tarczy i czarnego skórzanego paska. Srebrne elementy takie jak wyżej wspomniana koperta bardzo ładnie prezentują się z dodatkami takimi jak srebrne spinki. Wiadomo, że elegancja wymaga od nas tego abyśmy zbytnio nie szaleli z kolorami. Minimalizm i równowaga pomiędzy barwami sprawią, że Twój wygląd nie będzie zbyt wyzywający.

Tarcza eleganckiego zegarka powinna według utartych standardów służyć tylko do odczytywania godziny. Jeżeli są na niej umieszczone inne skale i funkcje to mamy do czynienia z delikatnym łamaniem kanonów zegarkowej elegancji. Dopuszczalną funkcją jest kalendarz, ale w czasach, kiedy mamy tak zaawansowane narzędzia dostępne na komputerach i telefonach nie jest nam ona niezbędna w naszym czasomierzu i możemy z niej zrezygnować.

Wybierając swój zegarek do tzw. garniturowych zadań musisz pamiętać o tym, że w tym przypadku mniej oznacza więcej. Zegarek ma być subtelnym dodatkiem, który w idealny sposób jest dopasowany do Twojej ręki i ubioru, który jest wymagający. Musisz przyznać, że duży zegarek nie prezentuje się dobrze, kiedy wystaje spod mankietu koszuli i rozciąga go w dużym stopniu. Teraz już wiesz, jakiego zegarka szukasz. Nie pozostaje nam zrobić niczego innego jak życzyć Ci powodzenia w tych poszukiwaniach.

 

 

Odpowiednie dobranie eleganckiego zegarka – podstawy

© Copyright topowezegarki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
lista banki
Kontakt ze sklepem